نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتریان هلپیکال

ابزاری مطمئن برای به حداکثر رسانیدن میزان رضایتمندی مشتریان و ارباب رجوع

یکی از مهمترین اهداف نرم افزارهای CRM، ارتقاء سطح رضایتمندی مشتریان به واسطه ثبت دقیق و استفاده از تاریخچه رویدادها، محصولات خریداری شده، درخواست ها و اطلاعات مشتری است. نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتریان هلپیکال علاوه بر تمامی این ویژگی ها، قابلیت هایی نظیر تماس صوتی و برگزاری جلسات تصویری آنلاین با مشتریان را نیز به شما ارائه خواهد نمود.

کاربردهای مختلف

نرم افزار CRM هلپیکال

با استفاده از نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتریان هلپیکال، همه ابزارها از شروع اولین ارتباط با مشتریان تا مراحل خدمت رسانی و وفادار سازی آنها، در بهترین شکل ممکن در اختیار شماست.

نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتریان و تیکتینگ هلپیکال

وفادارسازی مشتریان

با ثبت دقیق اطلاعات، نیازهای اعلام شده، خدمات ارائه شده و درخواست های مطرح شده، مشتریان خود را وفادار و راضی نگاه خواهید داشت و بر این اساس، موفقیت مجموعه خود را تضمین خواهید نمود.

نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتریان و تیکتینگ هلپیکال

اطلاع رسانی های گروهی به مشتریان

امکان ارسال تیکت های گروهی و نیز اطلاع رسانی های عمومی ویژه مشتریان در هلپیکال باعث می شود که در کوتاه ترین زمان ممکن بتوانید اطلاع رسانی هایی مستند را برای مشتریان خود انجام دهید.

نرم افزار سازمانی و تیکتینگ هلپیکال

برنامه ریزی کمپین های فروش

بر اساس اطلاعات ثبت شده در نرم افزار هلپیکال و تحلیل های انجام شده بر روی آنها می توانید به طور دقیق، نیازهای مشتریان خود را شناسایی و برای ارائه آنها برنامه ریزی کنید.

دسته‌بندی مشتریان بر اساس سطح یا سازمان

نحوه ارائه خدمات و تعامل با مشتریان بنا بر هویت و سطح آنها متفاوت است. نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتریان هلپیکال با امکان مدیریت این موارد، پرسنل مجموعه شما را در تشخیص بهترین روش ارائه خدمت و ارتباط با مشتریان یاری نموده و گزارشات متنوعی را برای بهبود این ارتباطات به شما ارائه می نماید.

ثبت رویدادهای مشتریان

یکی از مهمترین داشته های یک سازمان در تعامل با مشتریان و ارباب رجوع، دسترسی به تاریخچه رویدادهای مرتبط با این افراد است. سامانه تیکتینگ و مدیریت ارتباط با مشتریان هلپیکال از دو روش ثبت دستی و ثبت مبتنی بر API، این امکان را به شما می دهد که حتی کوچکترین رفتار و رویداد مرتبط با مشتریان را ثبت کرده و در هر لحظه به این اطلاعات دسترسی داشته باشید.

توزیع خودکار درخواست ها

با مکانیزم توزیع خودکار تیکت در نرم افزار هلپیکال، بدون درگیر شدن در تصمیم گیری های شخصی و سلیقه ای، بر اساس توانمندی های هر کارشناس، درخواست و تیکت های مشتریان خود را به سوی مناسب ترین کارشناسان برای ارائه خدمت انتقال خواهید داد.

تماس صوتی و ویدئویی با مشتریان

در کنار اهمیت ثبت اطلاعات به صورت متنی، حس داشتن یک ارتباط انسانی بین پرسنل شما و مشتریان می تواند تضمین کننده یک ارتباط بلندمدت و رضایت‌بخش برای مشتریان باشد. در نرم افزار تیکتینگ و CRM هلپیکال، بسترهای ارتباط بر پایه تماس صوتی VoIP و نیز جلسات آنلاین تصویری با بالاترین کیفیت را برای رسیدن به این اهداف به خدمت خواهید گرفت.

helpical faq

سئوالات متداول پیش از خرید هلپیکال

faq
آیا پس از خرید لایسنس، امکان ارتقاء پلن یا افزایش تعداد کاربران امکان پذیر است؟

faq
آیا می توان در هر لحظه تعداد کارشناسان فعال در لایسنس را افزایش داد؟

faq
آیا در هلپیکال تخفیفی برای شرکت های دانش بنیان در نظر گرفته شده است؟

faq
چه تمهیداتی در خصوص امنیت داده ها در سیستم نرم افزاری هلپیکال در نظر گرفته شده است ؟