چرا نرم افزار سازمانی هلپیکال؟

داشتن نگاه جدید به نیازهای سازمان ها و کسب و کارهای فعال کشور و ارائه راهکارهای به روز و مدرن در راستای پوشش آنها همواره جزو اصول کاری شرکت فناوری اطلاعات پرنیا در توسعه نرم افزار سازمانی هلپیکال بوده است و بر همین اساس، ارائه چندین راهکار نرم افزاری نظیر سامانه تیکتینگ، زیر سیستم پایگاه دانش، مدیریت ارتباط با مشتریان و اتوماسیون اداری در بدنه این نرم افزار سازمانی در نظر گرفته شده است. از سویی دیگر، ارائه بهترین سطح خدمات مشاوره پیش از خرید و نیز خدمات پس از فروش و پشتیبانی ما را همواره به نسبت سایر محصولات مشابه برای مشتریانمان متمایز نموده است.
در ادامه، به صورت موردی به دلایل برتری هلپیکال نسبت به سیستم های مشابه پرداخته ایم ...

امکانات و ویژگی های فوق العاده مدرن و حرفه ای

نسل 2 نرم افزار تیکتینگ و مدیریت درخواست هلپیکال با در نظر گرفتن نیازهای ساده تا پیشرفته شما و بر اساس استانداردها و امکانات موجود در نرم افزارهای روز دنیا پیاده سازی گردیده است. بنابراین می توانید با خیالی راحت، نسبت به خرید این محصول اقدام نموده و از قابلیت های متعدد آن بر حسب نیاز خود استفاده نمایید.

استفاده راحت با هر نوع دستگاه

رابط کاربری هلپیکال به شیوه ای طراحی شده است که به شما امکان استفاده از آن بر روی هر نوع دستگاهی، از تلویزیون های بزرگ تا موبایل های شخصی را می دهد. این پوسته گرافیکی بسته به ابعاد دستگاه شما تغییر شکل داده و خود را منطبق با نیاز شما سازگار می سازد. علاوه بر این، برای راحتی بیشتر مشتریانمان، تولید اپلیکیشن موبایل هلپیکال نیز در دستور کار تیم فنی قرار دارد.

سرعت فوق العاده بالای کار با نرم افزار

یکی دیگر از ویژگی های قابل توجه و متمایز نرم افزار هلپیکال به نسبت سایر محصولات مشابه، رابط کاربری فوق العاده مدرن، راحت و سریع است. این ویژگی ها هلپیکال را با تمام قابلیت های فنی و امکانات خود به سرویسی کاربر پسند و دوست داشتنی برای مدیران، کارشناسان و مشتریان سازمان ها و شرکت ها تبدیل نموده است. علاوه بر این، مکانیزم های فنی در نظر گرفته شده در پوسته کاربری هلپیکال به شکلی پیاده سازی گردیده اند که بدون نیاز به لود تمام صفحات، بتوانید در بالاترین سرعت به ابزارهای مورد نیاز خود دسترسی داشته باشید.

پلن های قیمتی متنوع بسته به نیاز شما

ما در هلپیکال به نیازهای سازمان های بسیار بزرگ، کسب و کارها و حتی استارتاپ ها فکر کرده ایم و بر همین اساس، مدل های مختلف ارائه سرویس در کنار پلن های متفاوت از جنبه امکانات را در اختیار شما قرار داده ایم. از سوی دیگر، هلپیکال برای اولین بار در کشور، مدل پرداخت به میزان مصرف را در نرم افزارهای هلپ دسک و تیکتینگ ارائه نمود. از این رو، شما با بهینه ترین حالت ممکن از نظر مباحث مالی می توانید از این محصول استفاده کرده و با توجه به رشد و توسعه سازمان خود، لایسنس های خریداری شده تان را ارتقاء دهید.

استفاده از بهترین بسترهای نرم افزاری

با هدف افزایش حداکثری بازدهی عملکرد، توسعه سریع و نیز کاهش هزینه های جانبی برای مشتریان، هلپیکال به جای استفاده از تکنولوژی های شرکت Microsoft، از زبان ها، فریمورک ها و فناوریهای نرم افزاری متن باز نظیر PHP, Laravel, Vue.js, Nuxt.js, Node.js, MariaDB, MongoDB, Redis, Python و زیرساخت های مبتنی بر Container در سیستم عامل های Linux استفاده نموده است.

پایداری و قابلیت اعتماد بسیار بالا

با توجه به اهمیت فعالیت های سازمان ها و کسب و کارهایی که از نرم افزار هلپیکال استفاده می نمایند، این محصول را در بهترین دیتاسنترهای کشور و بر روی به روزترین تجهیزات سخت افزاری مستقر نموده ایم تا علاوه بر حذف نگرانی های ناشی از تحریم های بین المللی و مشکلات ناشی از آن، پایداری بسیار بالایی را برای مشتریان خود تأمین نماییم.

مانیتورینگ دقیق منابع و سرویس ها

استفاده از مجهزترین سرویس های مانیتورینگ باعث گردیده است که تیم فنی هلپیکال همواره اشراف کامل از وضعیت آپتایم سرویس ها و زیرساخت های لازم نرم افزار را در اختیار داشته و در صورت وقوع هر گونه رویداد خارج از انتظار به سرعت نسبت به آن اطلاع حاصل نماید.

حداکثر امنیت نرم افزاری و سخت افزاری

با هدف حفاظت از داده های سازمانی ارزشمند شما، در کنار تمهیدات پشتیبان گیری مختلف از اطلاعات، برنامه هایی نظیر تست نفوذ، ایمن سازی زیرساخت های نرم افزاری و سخت افزاری و بهره جویی از افزونه ها و ابزارهای مکمل امنیتی همواره جزو موارد مهم در دستور کار تیم فنی هلپیکال قرار دارد.

خدمات پشتیبانی با بالاترین سطح رضایتمندی

هلپیکال به ارائه مناسب ترین و رضایتبخش ترین خدمات پشتیبانی در ارائه دهندگان نرم افزارهای سازمانی و تیکتینگ معروف است. همکاران ما به عنوان مشاورین شما از لحظه شروع به تصمیم گیری شما برای استفاده از یک نرم افزار Helpdesk و تیکتینگ تا مراحل خرید و استقرار این سامانه همواره در کنار شما خواهند بود. پس از این مرحله، روش های متنوع پشتیبانی نظیر ثبت تیکت، چت آنلاین، تماس تلفنی و پشتیبانی های اختصاصی نیز بسته به نیاز شما در اختیارتان خواهند بود تا هیچگاه نگرانی ای از بابت استفاده بهینه از نرم افزار هلپیکال را تجربه نکنید.