نرم افزار اتوماسیون اداری هلپیکال

جامع ترین مدل ارتباطی برای پرسنل و واحدهای سازمانی

اگر به دنبال یک راهکار حرفه ای نرم افزاری برای ایجاد ارتباط شفاف، سریع و پایدار بین پرسنل و واحدهای سازمانی خود هستید و نیاز دارید در هر لحظه به داده های سازمانی خود دسترسی داشته باشید، هلپیکال یک پاسخ حرفه ای به این نیاز شماست.

مهمترین مزایای

نرم افزار اتوماسیون اداری هلپیکال

با استفاده از نرم افزار هلپیکال به عنوان سامانه اتوماسیون اداری در سازمان شما، دستاوردهای متنوعی در انتظارتان خواهند بود.

نرم افزار سازمانی و تیکتینگ هلپیکال

ایجاد ساختار منسجم سازمانی

کلیه ارتباطات بین کارشناسان و پرسنل، بر اساس تعاریف و سلسله مراتب در نظر گرفته شده از سوی شما مدیریت و اجرا خواهند شد.

نرم افزار سازمانی و تیکتینگ هلپیکال

گردش کار الکترونیکی بین واحدها

با استفاده از هلپیکال، تمامی مکاتبات کاغذی مجموعه شما جای خود را به درخواست های الکترونیکی قابل پیگیری و همیشه در دسترس تبدیل خواهند نمود.

نرم افزار سازمانی و تیکتینگ هلپیکال

اطلاع دقیق از وضعیت عملکرد سازمان

با امکانات گزارش گیری و نمودارهای تحلیلی نرم افزار اتوماسیون اداری هلپیکال در هر لحظه از وضعیت عملکرد پرسنل و واحدهای سازمانی مطلع خواهید شد.

مدیریت ساختار سازمانی و توزیع درخواست ها

در نرم افزار اتوماسیون اداری و تیکتینگ هلپیکال می توانید واحدهای مختلف سازمانی خود را ایجاد و برای آنها پرسنل و سرپرستان دلخواه خود را تعریف نمایید. در پلن Enterprise نرم افزار هلپیکال علاوه بر این واحدهای سازمانی، امکان تعریف شعبه های مختلف نیز در اختیار شما خواهد بود.

مشارکت گروهی پرسنل در پاسخگویی به درخواست ها

یکی از قدرتمندترین ویژگی های نسل جدید نرم افزار اتوماسیون اداری هلپیکال، امکان به اشتراک گذاری درخواست ها (تیکت) بین افراد مختلف و با سطوح دسترسی متفاوت است. از طریق این ویژگی می توان علاوه بر فرستنده و گیرنده درخواست، افراد دیگری نیز در جریان رسیدگی و پاسخگویی به آن درخواست قرار گرفته و از مشارکت جمعی در این خصوص استفاده شود.

نظارت کامل بر روند گردش کار

در نرم افزار هلپیکال، امکان پایش عملیات صورت گرفته بر روی هر درخواست از لحظه ثبت اولیه آن تا رسیدن به گام نهایی به راحتی میسر است. بر این اساس، شفافیت و بازدهی عملکرد پرسنل و واحدهای سازمانی با رشد چشم گیری همراه شده که نتیجه آن، افزایش میزان بهره وری سازمان خواهد بود. از سویی دیگر، قابلیت استنادپذیری در خصوص هر موضوع از این طریق در اختیار کاربران و به ویژه مدیران سازمان قرار خواهد داشت.

قوانین SLA برای مدیریت زمانبندی پاسخگویی به درخواست ها

قوانین SLA در نرم افزار اتوماسیون اداری هلپیکال، مدیران را قادر خواهد ساخت تا مهلت زمان پاسخگویی اولیه و نیز مهلت بستن هر درخواست را به بهترین شکل با استفاده از قوانین منعطف و دلخواه خود مدیریت نمایند.
ارسال پیغام های یادآوری نزدیک شدن به اتمام مهلت زمانی و نیز انتقال خودکار درخواست های در حال انقضاء، از ویژگی های خاص این نرم افزار دانش بنیان به حساب می آیند.

روش های اطلاع رسانی متنوع برای رویدادها

یکی از محبوب ترین ویژگی های نرم افزار اتوماسیون اداری و تیکتینگ هلپیکال، ارسال اطلاعیه های سیستمی به کاربران از روش های مختلف است. هلپیکال قادر است تا کاربران شما را از طریق ایمیل، پیامک، پوش نوتیفیکیشن و تلگرام در جریان درخواست های جدید، پاسخ داده شده و بسیاری از رویدادهای دیگر در این نرم افزار سازمانی قرار دهد.

helpical faq

سئوالات متداول پیش از خرید هلپیکال

faq
آیا هلپیکال برای سازمان ها و شرکت های بزرگ مناسب است؟

faq
آیا می توان از سامانه تیکتینگ هلپیکال به عنوان یک ابزار اتوماسیون اداری استفاده نمود؟

faq
آیا امکان مهاجرت از سرورهای ابری هلپیکال به سرور اختصاصی سازمان وجود دارد؟

faq
آیا می توان در هر لحظه تعداد کارشناسان فعال در لایسنس را افزایش داد؟

faq
چه تمهیداتی در خصوص امنیت داده ها در سیستم نرم افزاری هلپیکال در نظر گرفته شده است ؟

faq
خدمات پشتیبانی هلپیکال با چه شرایطی به مشتریان عرضه می گردند؟