پایگاه دانش هلپیکال

ابزاری قدرتمند در جهت ارائه خدمات Self-Service به مشتریان و پرسنل

اهمیت ثبت مستندات و مدیریت دانش در سازمان ها و شرکت‌های خصوصی بر هیچ مدیری پنهان نیست. بخش پایگاه دانش نرم افزار سازمانی هلپیکال به شما امکان ذخیره سازی انبوهی از داده ها برای ارائه آنها به مشتریان و حتی پرسنل سازمان را ارائه می نماید. از این طریق قادر خواهید بود تا بدون وقفه و به صورت کاملاً Self-Service، منابع دانشی و مقاله های مورد نیاز کاربران مختلف را در اختیار آنها قرار دهید.

مزایای متنوع

نرم افزار پایگاه دانش هلپیکال

به صورت مدیریت شده منابع آموزشی و دانش سازمانی را در اختیار کاربران مخاطب خود قرار دهید.

سامانه پایگاه دانش در نرم افزار تیکتینگ هلپیکال

مدیریت دانش سازمانی

با ثبت دانش سازمانی کسب شده و مقاله های آموزشی، بدون نیاز به مستندات کاغذی، در هر لحظه و هر مکان، کاربران شما به این منابع دسترسی خواهند داشت.

سامانه پایگاه دانش در نرم افزار تیکتینگ هلپیکال

مرکز آموزش مشتریان

مشتریان بدون نیاز به کارشناسان شما و محدودیت در زمان و مکان، قادر خواهند بود تا پاسخ سئوالات خود را به سرعت جستجو و دریافت نمایند.

سامانه پایگاه دانش در نرم افزار تیکتینگ هلپیکال

آرشیو مستندات سازمانی

با استفاده از سامانه های تیکتینگ، مراجعین در سازمان ها قادر خواهند بود تا بدون نیاز به مراجعات حضوری، شکایات و نظرات خود را به اطلاع مدیران سازمان ها و واحدهای ذیربط رسانیده و از نتیجه آنها مطلع شوند.

قابلیت تعریف مقاله‌های خصوصی و عمومی

در پایگاه دانش هلپیکال، این امکان برای شما فراهم شده است که بتوانید مقاله های خود را به صورت خصوصی، صرفاً در دسترس مشتریان و کارشناسان خود قرار داده و یا آنها را به عنوان مطالب عمومی منتشر نمایید. برای دسترسی به مقاله های خصوصی کاربران باید دارای حساب کاربری در سامانه هلپیکال باشند، اما در مقاله های عمومی، مطالب بدون محدودیت در پایگاه دانش شما به همه کاربران نمایش داده خواهد شد.

تعریف مقاله های مجزا برای پرسنل و مشتریان

هلپیکال قابلیت مدیریت دسترسی به مطالب پایگاه دانش را حتی به تفکیک مشتریان و اعضاء سازمان به شما ارائه می نماید. بر این اساس می توانید مقاله هایی را تعریف نمایید که در مواردی مثل آموزش پرسنل و آنبوردینگ آنها استفاده شوند، و از سویی دیگر، مقاله های متنوعی را برای مشتریان خود تهیه نمایید تا از این طریق یک مرکز آموزش 24 ساعته را برای آنها ایجاد کرده باشید.

گزارشات آماری از مقاله های منتشر شده

مکانیزم های ثبت آمار در پایگاه دانش هلپیکال شما را از وضعیت بازدید و میزان کیفیت و رضایت مخاطبین مقاله های پایگاه دانش مطلع خواهند نمود تا بر این اساس، دیدی وسیع از کیفیت مقاله های ایجاد شده و کمبودهای احتمالی در پایگاه دانش خود را به دست آورید.

helpical faq

سئوالات متداول پیش از خرید هلپیکال

faq
چه نوع محتوایی را می توان در مقاله های پایگاه دانش قرار داد؟

faq
چگونه می توان از مقاله های پایگاه دانش در جهت کمک به مشتریان استفاده کرد؟

faq
هلپیکال چگونه می تواند به عنوان روشی برای ارائه “خدمات مشاوره” به مشتریان به ما کمک کند ؟

faq
چه روشها یا راهکارهایی برای یادگیری سامانه نرم افزاری هلپیکال وجود دارد؟

faq
آیا در هلپیکال تخفیفی برای شرکت های دانش بنیان در نظر گرفته شده است؟

faq
آیا برای مراکز دانشگاهی و موسسات آموزشی نیز شرایط فروش ویژه ای در نظر گرفته شده است؟