خانه/ کاربرد های هلپیکال/ بر اساس حوزه فعالیت/ صنعت بیمه

صنعت بیمه

بیمه

طیف وسیع مشتریان شرکت های بیمه گر از یک سو و اهمیت سرعت پاسخگویی و نظارت دقیق بر نحوه خدمت دهی به آنها مواردی هستند که لزوم استفاده از راهکارهای مدرن پشتیبانی آنلاین را برای فعالان صنعت بیمه بیش از پیش مهم جلوه داده است. سامانه تیکتینگ و مدیریت ارتباط با مشتری هلپیکال سازمان شما را به عنوان پیشتازی در ارائه خدمات حرفه ای پس از فروش به مشتریان تبدیل خواهد نمود، به شکلی که تمامی نیازهای مشتریان شما در کوتاه ترین زمان و بدون نیاز به مراجعات حضوری و تماس های تلفنی مکرر به راحتی ثبت شده و به آنها به شکلی شفاف پاسخگویی خواهند گردید.

دفتر شما
دانشگاه آزاد اسلامی
کیپا
دکتر دکتر
دیوار
ایران تلنت
خدمات مناطق آزاد و ویژه ایران

خدمات پشتیبانی به طور کاملاً آنلاین

ظهور سایت های ارائه دهنده خدمات بیمه ای، گام بزرگی بر سهولت دریافت این دسته از خدمات برای شهروندان بود که تأثیر بسزایی را نیز در ارتقاء فرهنگ آحاد جامعه از این نحوه از دریافت خدمات ایجاد کرد. حال، با این تغییر رویکرد در سلیقه و رفتار مردم، انتظار می رود که خدمات پس از فروش شرکت های بیمه گر و فعالان صنعت بیمه نیز به شکلی مدرن به کار خود ادامه دهد. نرم افزار تیکتینگ و پشتیبانی آنلاین هپیکال راهکاری مناسب و حرفه ای در این خصوص است که سازمان استفاده کننده از آن را قادر به ثبت دقیق درخواست های مشتریان نموده و روند پاسخگویی به درخواست ها را با نظم و سرعت بالایی مدیریت خواهد نمود.

ارتباط شرکت های بیمه ای با نمایندگان

یکی دیگر از نیازهای شرکت های فعال در صنعت بیمه، ارتباطات مستند و سریع با نمایندگی ها و شعب استانی است. سامانه هلپیکال به عنوان یک راهکار سازمانی مطرح در کشور، با ویژگی های ذاتی خود این امکان را برای سازمان های بیمه گر فراهم می نماید تا ارتباطی دقیق، سریع و مستند را با کلیه نمایندگی های خود ایجاد نموده و از این طریق، چابکی خود را در تعاملات سازمانی ارتقاء دهند. علاوه بر این، سرویس پایگاه دانش هلپیکال نیز می تواند به عنوان منبعی از قوانین و مقررات به صورت آنلاین همواره در اختیار این مجموعه ها و نمایندگی های آنها قرار گیرد.

شاخص ترین امکانات هلپیکال برای صنعت بیمه

کاربرد نرم افزار تیکتینگ هلپیکال در حوزه سلامت و درمان

روش های اطلاع رسانی رویدادها

کاربران با روش های مختلف اطلاع رسانی، در هر لحظه و هر مکان از رویدادهای سامانه باخبر خواهند شد.

مشارکت در پاسخگویی به تیکت ها در نرم افزار تیکتینگ هلپیکال

مشارکت گروهی

برای رسیدگی به موضوعات و درخواست ها می توانید تیکت ها را بین چندین کاربر مختلف به اشتراک بگذارید.

کاربرد نرم افزار تیکتینگ هلپیکال در حوزه سلامت و درمان

نظرسنجی

با نظرسنجی از کاربران، نقاط قوت و ضعف سازمان را شناسایی کرده و برای آنها راهکار ارائه خواهید نمود.

کاربرد نرم افزار تیکتینگ هلپیکال در حوزه سلامت و درمان

پایگاه دانش

منشور اخلاقی، قانون های مربوط به سازمان و سایر مطالب مهم را در قالب مقاله در پایگاه دانش منتشر می نمایید.